SERVICE TRANSPORTATION

Student and Staff Service Transportation
Student Service Transportation
Student Service Transportation

ŞİMŞEK VIA Student Services; We provide full service to preschool and school return student service transportation regulations by prioritizing the safety and comfort of your children. Our mission in student transportation is; to act as your own children.

Staff Service Transportation
Staff Service Transportation

As ŞİMŞEK VIA, we give importance to the fact that the personnel of the company we serve in a comfortable and safe way are in the work place. In line with this principle, we carry out all kinds of possibilities with the finest details and carry out high standard personnel transportation services with our professional team.

WHY ŞİMŞEK VIA?

QUALITY CERTIFICATE

Our company has ISO 9001 and TSE Quality certificates and ISTAB is a member of the transfer company.

FAST AND SAFE

You can make a fast and safe journey with the best route planning in our transfer services.

REASONABLE PRICE

All our transfer services are planned with the most appropriate price and cost calculations and the most appropriate offers are offered.

LEADER IN THE SECTOR

Our company has been providing transportation services since 1990 and is one of the leading companies in the sector.

Personnel and Student Services

With our young and high standard vehicle fleet, experienced team and expert drivers on both sides of Istanbul "we have a service that we can offer you un İstanbul"

Hizmet ilkelerimizi biliyor musunuz?

Şoförlerimizin özellikleri nelerdir?


Tüm sürücülerimiz Servis Taşımacılığı ve Servis Şoförleri için gerekli olan tüm şartları sağlayan kişilerden seçilir. Şoförlerimizle yapılan mülakat sırasında sahip olması gereken her türlü resmi belge ve güvenlik evrakları ile sicil kayıt belgeleri kontrol edilir. Özellikle alkollü araç kullanmak, şiddet olayına karışmak, çocuklara karşı suç işlemek fiillerinden hakkında işlem yapılmamış ve ceza almamış olamak gibi kriterler özel olarak incelenir. Şoförlerimiz insan ilişkilerinde mükemmel, tertipli ve düzenli, araçlarına iyi bakan, temizlik ve güvenliğe önem veren adaylardan seçilir.
Denetimlerimiz nasıl yapılmaktadır?


Operasyon Amirleri; Hizmet verdiğimiz kurumlar için görevlendirilen operasyon amirleri her gün denetiminden sorumlu olduğu araçları, şoförü ve servis görevlisini denetler. Araçların temizliği, personelin özeni, hizmet verilenlerimizle diyaloglarını anlık denetler, gerekli uyarıları anında yaparak gördüğü eksiklikleri derhal düzelttirir ve günlük raporlarını tutarlar. Araç ve personel performansını tutar ve üst denetim amirlerine rapor ederler. Üst Denetim; Firmamız bünyesindeki görevli olan proje müdürleri, kendilerine bağlı olan firmalardan sorumlu operasyon amirleri ile gerekli eğitim ve toplantıları yapar, operasyon amirleri tarafından tespit edilen araç, şoför ve personele ait eksiklikleri analiz eder, gerekli görülen müdahele ve eğitimleri vererek müşteri memnuniyetini sağlamaktadırlar.
Araç filomuzun özellikleri nelerdir?


Araç filomuz;

 • Ağırlıklı olarak Mercedes Sprinter, Volkwagen Crafter marka araçlar,
 • Servis taşımacılığı için özel olarak dizayn edilmiş, üst düzey güvenlik donanımlı ve konforlu araçlar,
 • Kara yolları kanununun öngördüğü güvenlik ve mevsim şartlarına uygun lastik taşıyan araçlar,
 • Günlük temizlik ve hijyen şartları sağlanan araçlar,
 • Araçların her türlü bakımının günlük takip edildiği ve periyodik servis ve bakımlarının aksatılmadığı güvenli araçlar,
 • TUVTÜRK muayeneleri zamanında yapılan ve muayeneden tam kusursuz çıkan araçlar,
 • Servis araçları için gerekli olan tüm uyarıcı işaret ve levhaları bulunan ve düzgün çalışan araçlardan oluşmaktadır.
Güzergah ve rota belirleme kriterlerimiz nedir?


Servis rotaları belirlenirken;

 • Hizmet verdiğimiz kurum personelinin en hızlı ve güvenli bir şekilde işine ya da evine ulaşmasını sağlamak,
 • Yolda geçirilen zamanın en az tutulması ve araç masraflarının azaltılarak müşterilerimize daha uygun fiyatlarda hizmet sunulması,
 • Taşına personel ya da öğrencinin araçta en az zaman geçirecek şekilde rota planlaması yapılması,
 • Öğrencilerin mutlaka evinin önünden alınması ve bırakılması, çalışanların ise en az yürüme mesafesi ve ulaşım kolaylığını sağlayan bir güzergah belirlenmesi gibi kriterler belirleyici olmaktadır.
 • Sonuç olarak Ulaşım Planlama Uzmanlarımızın, hazırladığı ve elektronik ortama aktardığı güzergah haritalarında, personelin servise biniş-iniş noktası, ikametgâh adresi, yürüyüş ve güzergah mesafesinin hesaplanması gibi önemli ayrıntılar yer almaktadır.
Güvenlik önlemlerimiz nelerdir?


 • Tüm araçlarımızda, araç boyutu ve yolcu kapasitesine uygun, yangın söndürme ekipmanları ve ilk yardım seti kullanıma hazır olarak bulundurulmaktadır. Tüm araç görevlilerimiz bu ekipmanları nasıl kullanacağının eğitimini almış ve ilk yardım yapabilecek durumdadır.
 • Tüm araçlarımızda her koltuk için özel emniyet kemeri çalışır durumda bulunmaktadır. Yolcularımızın bunları kullanımı ile ilgili gerekli uyarı levhaları görünür yerlerde asılı olduğu gibi araç personellerimiz tarafından da gerekli denetim ve yardımlar yapılarak yolculuk sırasında kemerlerin kullanımı sağlanmaktadır.
 • Her türlü kaza durumunda yolcularımızın olası görecekleri maddi ve manevi zararlarını karşılayacak olan "ferdi kaza koltuk sigortası" yanında her aracımız kaskolu olup, yolcularımızın uğrayacağı her türlü zararı en üst limitlerden karşılayacak kapsamdadır.
Fiyatlandırma politikamız nasıldır?


 • Öğrenci ve personel taşımacılığında TUHİM'in belirlediği mesafe ve ücret kriterleri üst limit olarak alınır.
 • Hizmet verdiğimiz kurum ve okulların taşınacak yolcu kapasitesi, lokasyon dağılımı, talep edilen araç sayısı ve en optimum rota planlaması ile en uygun maaliyet hesaplaması yapılır ve size en uygun teklif dosyası sunulur.
 • Bu hesaplamalar yapılırken araç masrafları, sigorta ve personel giderleri ile akaryakıt giderleri gibi harcama girdileri de dikkate alınır.
 • Kurumunuza fiyat teklifi sunulması ve sözleşme yapılmasından sonra, kurumunuza yeni personel alımları halinde güzergah uzaması, ek araç talep edilmesi ve güzergahın bölünmesi, akaryakıta gelen zaman oranının %10'u aşması gibi durumlar haricinde ek ödeme yapmanız için talepte bulunmayız.
Faturalandırma nasıl yapılır?


 • Proje müdürleri ve proje amirlerimizin takibinde her aracın günlük verdiği hizmet ve GPS bazlı rota ve konum takibi ile size sunulan hizmetin tespiti, araç sürücülerinden alınan tasıma raporları ve yolcu bilgileri, ilave yapılan taşımalar ve diğer ek ulaşım işleri ayrı ayrı raporlanarak takip eden ayda ilk beş iş günü içerisinde gerekli hesaplam ve raporlamalar yapılarak size verilen hizmetin faturası çıkarılır.
 • Hava koşulları veya olağan üstü şartlar nedeniyle yapılamayan taşıma hizmetleri için size fatura çıkarılmaz. Ancak okul servislerinde ödemler taksitlendirilip aylara bölünmüş ise taksitelendirmeye dahil olan aylarda taşımacılık yapılmasa bile hizmet sözleşmesinin ilgili aya yansıyan servis taksiti tahsil edilir.